Bağlantılara atla
İdealkoç Eğitim Sistematiği

İdealkoç Eğitim Sistematiği

Sürekli Gelişim ve Eğitim

İdealkoç, “Sürekli Gelişim” ve “İnsana Saygı” ilkeleri doğrultusunda yaşamayı amaç edinmiş kişi ve kurumlara katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur. Temel hedefimiz sahada edindiğimiz tecrübelerimizi benzeri düşündeki insanlarla paylaşmak ve onları tecrübeleri ile güçlü uygulama örnekleri üretmektir. En büyük gururumuz eğitim sonrası devreye alınan uygulamaların insanların hayatına katkıda bulunması ve bilginin genişleyerek yaygınlaşmasıdır.

Eğitim modüllerimiz arasında danışmanlık projelerimizde çokça kullandığımız Yalın Sistem araçlarının yanı sıra, Yalın Düşünce ve sürekli gelişim kültürünün oluşması için gerekli sistem ve alt-yapıyı tarif eden modüllerde yer almaktadır. İletişim, Zaman Yönetimi, Liderlik, İnsan Kaynakları ve İş Güvenliği konularının ele alınması bir bütünü tarif eden yol haritasını göstermektedir. Tek başına hiçbir modül istenilen etkiyi kurum düzeyinde ve uzun vadeli sağlayamaz. Çünkü insan gelişim son derece karmaşık ve zamana dayalı bir süreçtir.

Kültürel gelişim davranış değişikliği ile olur. Davranış değişikliği ise belirli faaliyetlerin sürekli olarak yapılması ile kazanılabilir. Örneğin, basketbol da olduğu gibi ilk defada topun çembere girmesi zor olmasına karşın, defaten atılması ise ustalaşabilirsiniz. Aynı şekilde, ilk Kaizen, 5S, SMED istenilen miktarda kazanç sağlamayabilir. Ama dünya çapında kabul görmüş bu uygulamaların sürekli olarak uygulanması yöntemlerin içselleştirmesini ve kurumun ilgili endüstriye göre farklı yaklaşımlar bulmasına sebep olabilir.

Yaratıcılık ve yenilikçilik sürekli ve sistematik olarak hayali bir hedefe doğru gidildiğinde oluşan bir olgudur. Her an oluşan bir durum değildir! İdealkoç ekibi olarak burada belirtilen eğitim konularının en çok tercih edilen seviye ve gerekli gelişim alanları üzerinden belirlendiği belirtmek isteriz. Kurum ve kişilerin ihtiyaçlarına göre özelleştirebilir ve uyarlanabilir.

Bu içeriği beğendiniz mi?
İdealkoç Eğitim Sistematiği

Yorum Yap

Share via
Copy link
Powered by Social Snap