Bağlantılara atla

Benchmark Saha Ziyareti

Benchmark Hizmetleri

Benchmark hizmetlerimize yurtiçi ve yurtdışında devam ediyor; özellikle Toyota olmak üzere, sürekli mükemmeli arama yolculuğunda yerli ve yabancı başarılı uygulamaları gidip yerinde görüyor ve inceliyoruz. 2016 Temmuz ayında Japonya’ya yaptığımız seyahatimizde hem Toyota ve Mazda gibi ana sanayileri yerinde görme fırsatımız oldu. Hem de onlara yan sanayi üreten Sango, Aisin Takaoka, Boshoku, Denso gibi Deming Prize’ı yıllar önce almış TPS sistemlerini dünyada en iyi bilen ve uygulayan firmalara yapılan ziyaretler ile yan sanayide yapabileceklerimiz konusunda ufkumuzu açabildik.

“TOYOTA Commemorative Museum of Industry and Technology”‘e yaptığımız ziyaret bize küçük bir iplik çıkrığından nasıl böyle bir endüstri devine gelindiğini gösterdi. Sürekli mükemmellik yolculuğunda, yapılan iyileştirmeler ile adım adım gelişmeleri gösteren çok etkileyici bir müzecilik ile gösterilen; küçük iyileştirmelerin -Kaizen’lerin- ne büyük sonuçlar doğurduğuna tanıklık ettik.

Kısacası benchmark (kıyaslama – benchmarking) yaparak bilginin paylaştıkça büyüyeceğini düşünen ekip ve kurumlarla beraber, iyi örneklerden ve birbirimizden öğreniyor ve sürekli gelişiyoruz.

Copy link
Powered by Social Snap