Bağlantılara atla
Strateji Planlama Çalıştayı

Strateji Planlama Çalıştayı

Strateji, bir kuruluş için yön belirleyen ve gelecekteki belirsizlikleri aydınlatan etkili bir adımdır. Geleceği öngörmek, kaynak planlaması, yatırım kararları, sermaye ihtiyacı ve kar planlaması gibi kritik konularda sağlıklı bir yol izlemek için önemlidir. Tehdit unsurlarını değerlendirmek, güçlü yönleri etkili bir şekilde kullanmak, zayıf noktalara karşı aksiyon almak, rakipleri takip etmek ve fırsatları görmek; stratejik planlamayı güçlendiren unsurlardır.

İdealkoç olarak, şirketinizin uzun vadeli hedefini belirleme sürecinde sizin ve ekibinizin tam mutabakatını sağlamak, bu hedefe ulaşmak için bir yol haritası oluşturmanıza yardımcı olmak amacıyla Strateji Planlama Çalıştayı düzenliyoruz. Bu süreçte kullandığımız temel araçlardan biri X Matris’tir. X Matris, firmanızın uzun vadeli hedeflerini, gerekli olan kısa vadeli hedefleri ve bu hedeflere ulaşmak için her çalışan ve paydaşınıza düşen görevleri görünür hale getiren bir araçtır. Aynı zamanda hedef dışı süreçleri belirler ve kaynak israfına neden olan unsurları ortaya çıkarır.

Belirlenen hedefler tam mutabakat ile belirlenir ve belirli periyotlarda kontrol ve takip sistematiği ile izlenir. Kurumsal hedeflerinizi gerçekleştirebilmek için, tüm çalışanların katılımıyla oluşturulan bu sistematiği birlikte hayata geçirebiliriz.

Strateji Planlama ÇalıştayıEğer tüm çalışanlarınızın ortak bir matris üzerinde birleşmesini sağlamak istiyorsanız, bizimle info@idealkoc.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bu içeriği beğendiniz mi?
Strateji Planlama Çalıştayı

Yorum Yap

Share via
Copy link
Powered by Social Snap