Bağlantılara atla

Şartlar ve Koşullar

Site Kullanım Şartları

Giriş

Bu web sitesini ziyaret eden, kullanıcı adı ve şifre belirleyerek hesap/üyelik oluşturan ve / veya bu web sitesindeki herhangi bir içeriği gözden geçiren veya indiren tüm kullanıcılar kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır. Bu sözleşme ile birlikte, site politikaları da kabul edilmiş sayılır.

 1. Tanımlar
 • Site ( idealkoc.com ): İdeal Kurumsal Hizmetler San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne (“İdealkoç”) ait hizmet ve bilgilerin sunulduğu bir web sitesidir.
 • Site Sahibi: olarak bu siteye sahip olan kuruluştur.
 • Kullanıcı: Siteye erişen, siteyi ziyaret eden, siteye kaydolan, siteye içerik yükleyen veya siteyi kullanan kişidir.
 • İçerik: Site üzerinde sunulan tüm bilgi, veri, yazılım, resim, grafik, video, mesaj, metin, ses vb diğer materyalleri ifade eder.
 • Gizlilik Politikası: Site Sahibinin kişisel verilerin toplanması, kullanımı ve paylaşımı hakkındaki politikasıdır.
 • Yasal İşlem: Site Sahibi, Kullanıcı ve / veya diğer üçüncü şahıslar arasında gerçekleşen her türlü yasal işlemi ifade eder.
 1. Genel Kullanım Koşulları

Bu siteye girmeniz ve siteyi kullanmaya başlamanız kullanım koşullarını okuyarak kabul ettiğiniz anlamını taşır. Bu konuda ayrıca bir “kabul beyanı” istenmez. Ancak, üyelik ve/veya açık kabul beyanı arandığı durumlarda “kabul ve onay” adımlarıyla ilerleyerek burada yazılı koşulları kabul etmiş sayılırsınız.

www.idealkoc.com sitesine girdiğiniz andan itibaren, bu Site ve/veya bağlantılı diğer site/siteler üzerinden sunulan ticari iletişim, ticari elektronik ileti, belirli ara yüzler ve işlevlere erişim, kullanım sağlamış olursunuz.

Onay ve izin koşulları da dahil kullanım şartlarını ve/veya onay/izin koşullarını karşılayamayacağınızı düşünüyorsanız, bu siteyi kullanmayınız. Kabul beyanınızın geçerliliği için ise istenen yaşta değilseniz ve/veya herhangi bir kısıtlılığınız mevcut ise kabul beyanınızın hukuken bir geçerliliği olmayacağı için bu siteyi kullanmamanız önerilmektedir.

 1. Kullanım Koşullarının Takibi/Değişiklik

Kullanıcılara en iyi hizmet için sitede sunulan bilgi ve içerikler devamlı yenilenmekte ve güncellenmektedir. Kullanıcılar, site kullanım koşullarını düzenli olarak takip etmekle yükümlüdürler. İdealkoç, kullanım koşullarını herhangi bir zamanda değiştirme ve yeni şartlar ekleme hakkına sahiptir ve değişiklikler, site üzerinden ilan edilerek yürürlüğe girecektir. Kullanıcı siteyi kullanarak veya siteye erişerek, yeni veya değiştirilmiş koşulları kabul etmiş sayılır.

 1. Site ve içeriğin kullanımı:
  • Sitede yer alan; Logo, marka, tanıtım materyali, veri dosyası, yazılı metin, bilgi, haber, reklam, ilan, ses, müzik, video, fotoğraf, görsel, gibi içerikler direkt olarak İdealkoç’a ait olabileceği gibi diğer kaynaklardan da faydalanılarak yayınlanabilir. Ancak başka web siteleri veya bağlantılı sitelerden aktarılan bilgilerin, iletişimin, ticari elektronik iletilerin veya linklerin doğruluğu ve güvenilirliği taahhüt – garanti edilmemekte ve yasal olarak herhangi bir sorumluluk üstlenilmemektedir. Diğer web sitelerinin kullanım vb şartlarına uymak kullanıcıların yükümlülüğündedir.
  • Sitede yer alan üçüncü şahıslara ait içerikler ve yapılan alıntılar tanıtım/bilgilendirme amaçlıdır. İdealkoç bu içeriğin sahipleri, içeriği ve hizmet koşullarını haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.
  • Sitede yaşla ilgili kısıtlamalar olduğu takdirde kullanıcıların bu kısıtlamalara uyması beklenmektedir.
  • Kullanıcıların, aksi belirtilmedikçe, site üzerinde ürün/hizmet satma, ticari amaçlı reklâm, ilan yapma ve benzeri faaliyetlerde bulunma, ticaret yapma hakkı bulunmamaktadır.
  • İdealkoç site içeriğini istediği şekilde sunma hakkına sahip olup, -direkt olarak siteyle ilgili olmasa dahi- sitede reklam ve promosyon yapabilir. Reklamlara ilişkin uygulama ve tarifelerini istediği şekilde önceden haber vermeden değiştirebilir.
  • Kullanıcı olarak bu sitedeki içeriğe bağlı riski ve kullanım koşullarını kabul ederek siteden yararlanmanız halinde yapacağınız bütün işlemlerle ilgili sorumluluğu kabul etmiş sayılırsınız. Kullanıcı sitede yer alan içeriğe göre istediği şekilde girişimde bulunma hakkına sahip olup sonuçları münhasıran kullanıcıya aittir. İdealkoç bu konuda herhangi bir sorumluluk üstlenmez.
  • İdealkoç, sitedeki ve site üzerinden erişilen içerik ve hizmetlerin hatalı, hukuka aykırı işlerde veya kanuna aykırı olarak kullanılması dâhil her türlü kullanım sonucu oluşabilecek hiçbir maddi, manevi, hukuki, mali sonuçlardan, zararlardan sorumlu tutulamaz. İdealkoç site üzerinden erişilen kaynaklarda yer alan her türlü, görüş, bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistikî şekil ve değerlerin doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti etmemektedir. Önceden bildirim yapmadan söz konusu verileri silebilir, iptal edebilir ve/veya değiştirebilir.
 2. Kullanıcı içeriği:
  • Kullanıcı tarafından siteye gönderilen, iletilen, girilen her türlü bilgi, yazılı metin, görüş, yorum, görsel, fotoğraf, video, link ve benzeri içeriğe ilişkin işlemlerden (İdealkoç ve üçüncü şahısların uğrayacağı zararı tazmin dâhil) münhasıran kullanıcı sorumludur. İdealkoç, bu konuda bir yükümlülüğü olmamasına rağmen kullanıcıların siteye girdiği/gönderdiği/ilettiği içerikleri yayınlamadan önce gözden geçirme, inceleme, tamamen veya kısmen kapsamdan, yayından kaldırma, onaylamama ve bu içeriğe erişimi engelleme hakkına sahiptir.
  • Kullanıcı, ekleyeceği/göndereceği/ileteceği içerik üzerinden kazanç sağlamayacağını ve ticari faaliyetlerde bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.
  • Kullanıcıların siteye yüklediği/eklediği/gönderdiği/ilettiği içeriklerin gizlilik niteliğinin ortadan kalktığı ve herhangi bir fikri ve sınaî hakkı/telif/lisans hakkının olmadığı kabul edilir. Kullanıcılar gizli veya fikri ve sınaî mülkiyet hakkı olduğu düşünülen herhangi bir içerik eklediğinde söz konusu içeriğin “hukuki bir ayıp” içermediği ve dijital iletim suretiyle yayınlama hakkı olduğu kabul edilmektedir. Aksi durumlarda tüm sorumluluk kullanıcıya ait olmaktadır.
  • Kullanıcı, yüklediği/eklediği/gönderdiği/ilettiği veya başka herhangi bir yolla paylaştığı içeriğin İdealkoç’un belirleyeceği tanıtım, logo veya benzeri içeriği ihtiva edecek/bulunduracak şekilde ve hak sahipliğine veya ifşa edene dair herhangi bir açıklama ya da işaret taşımaksızın Logo ve/veya diğer kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini; üçüncü şahıslarla paylaşılabileceğini veya başka web sitelerine yüklenebileceğini, link verilebileceğini; üçüncü şahıslar tarafından üye olmadan görüntülenebileceğini kabul etmiş sayılır. Kullanıcıdan izin almak suretiyle İdealkoç söz konusu içerik üzerinden ticari faaliyetlerde bulunabilir.
 3. Kullanım Şartlarının İhlali:
  • Kullanıcının belirtilen koşullara uymaması durumunda, Site Sahibi Kullanıcının hesabını askıya alabilir veya sonlandırabilir.
  • Site sahibi kullanıcının siteyi kullanması sonucu meydana gelen herhangi bir kayıp veya zarardan sorumlu tutulamaz Kullanıcı, herhangi bir hak talep etmeyecektir.
 4. Hesap Güvenliği:

Kullanıcı, kendi hesabını ve şifresini korumakla sorumludur. Kullanıcının hesabının açığa çıkması ve/veya yetkisiz olarak kullanılmasından, Site Sahibi sorumlu tutulamaz.

 1. Site ve İçeriğin Kullanımı:

Site içeriği, İdealkoç ve/veya kaynaklarının mülkiyetindedir. Kullanıcı, site içeriğinin istediği bölümünü önceden yazılı izin almak kaydıyla kullanabilir. Ancak, site içeriğinin kopyalanması, değiştirilmesi veya farklı şekillerde yayınlanması ise yasaktır.

 1. Kullanım koşullarını ihlal:

Kullanıcıların, sitedeki kullanım koşullarına göre hareket etmesi gerekmektedir. Kullanıcı siteyi kötüye kullanırsa veya site içeriğine zarar verici bir harekette bulunursa Site Sahibi kullanıcının hesabını askıya alabilir veya tamamen iptal edebilir. Ayrıca kullanıcının yaptığı işleme göre hukuki veya cezai sorumluluğu da oluşacaktır.

 1. Site politikaları:
  • Suça Konu İşlemler: Kullanıcıların yasadışı davranışlarda bulunma veya yasalara aykırı içerik göndermesi yasak olup bu şekildeki hareketlerde bulunan kullanıcıların hesapları engellenerek hukuki işlemler başlatılabilir.
  • Yasaklı İşlemler: Aşağıdaki hareketler tamamen yasaktır:
 • Diğer kullanıcıların hesaplarını ele geçirme ve/veya izinsiz kullanma,
 • Virüs veya zararlı yazılım yükleyerek siteye ve/veya diğer kullanıcılara zarar verme,
 • Siteye spam veya istenmeyen içerikler gönderme,
 • Siteye pornografik, şiddet içerikli, ayrımcılık dahil ırkçı içerikler girme,
 • Kişisel veri ve bilgi toplama amaçlı yazılım ya da araçları siteye yükleyerek diğer kullanıcıların bilgilerini ele geçirme,
 • Siteyi izinsiz olarak ticari amaçlarla kullanma, satış yapma veya reklam yapma
 1. Sona erme:

Söz konusu sözleşme, kullanıcının siteyi kullanmayı bırakması, hesabını silmesi veya Site Sahibi tarafından hesabın askıya alınması, silinmesi veya engellenmesi ile sona ermiş olur.

 1. Kayıt:

Site kullanımı ile ilgili gerek görülen veriler kaydedilerek hukuki işlemler için kullanılabilir.

 1. Uygulanacak hükümler:

Söz konusu sözleşme, tamamıyla Türk Kanunlarına tabi olup kullanıcılar siteyi kullanarak ve koşulları kabul ederek Site Sahibi tarafından yapılan tebligatları kabul etmiş olarak sayılır.

 1. Yetkili mahkeme ve icra daireleri:

Bu sözleşmeden doğacak her türlü anlaşmazlıkta, İstanbul (Kartal) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 1. Bilgi ve iletişim:

Kullanıcılar, kullanım koşulları dahil her türlü soru, öneri ve şikayetlerini mail, WhatsApp, iletişim formu veya telefon aracılığıyla iletebilir.

Copy link
Powered by Social Snap