Bağlantılara atla

Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Bu siteyi kullanıyor olmanız, gizlilik ve güvenlik koşullarını ve kurallarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Ancak, İdealkoç “Site Sahibi” gizlilik ve güvenlik koşullarını zaman zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Değişiklikler bu sayfada yayınlanacaktır ve değişikliklerin yayınlanmasından sonra siteyi kullanmaya devam etmeniz bu değişiklikleri kabul ettiğinizi göstermektedir.

 1. Gizlilik ve güvenlik koşulları: İdealkoç (“Site Sahibi”), önceden haber vermeksizin gizlilik ve güvenlik koşullarında değişiklik yapma ya da ek koşullar getirme hakkına sahiptir. Kullanım sırasında toplanan bilgilerin hangi niteliklerde olduğu, ne şekilde kullanıldığı, üçüncü şahıslar ile hangi durumlarda paylaşıldığı ve gerekli tüm gizlilik koşullarıyla ilgili olarak yapılan değişiklikler bu sayfada aktarılacaktır. Sitede yapılabilecek bu değişiklikten sonraki kullanım, gizlilik ve güvenlik koşullarındaki değişiklilerin kabul edildiği anlamına gelir.
 1. Açık sistem: Site ziyaretçileri internet ortamının güvenli bir ortam olmadığını, internet üzerinden iletişimin riskli olduğunu, kişisel bilgiler, şifreler vb. de dâhil her türlü bilginin 3. şahısların hukuka aykırı fiillerinin muhatabı olabileceğini kabul etmektedir. Site Sahibi, güvenlik ve kötü niyetli hareketlerle ilgili olarak hiçbir garanti vermemektedir.
 2. Kullanıcı bilgileri: Kullanıcının siteye girdiği veya gönderdiği her tür içerikten kullanıcı sorumludur. Kullanıcılar, Site’ye yolladığı/eklediği her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, hak ihlali yapmadığını, yasalara aykırı olmadığını beyan ve garanti etmiş olur. Site Sahibi kullanıcıların Site’ye girdiği içeriği tamamen veya kısmen yayından kaldırma ya da erişimi engelleme hakkı saklı tutar.
 3. Kullanıcı adı ve şifre: Siteye kayıt sırasında kullanıcıya ad ve şifre verilebilir ya da kullanıcı adı ve şifre oluşturulması istenebilir. Kullanıcı adı ve şifrenin korunması, yanlış veya hukuka aykırı kullanımı ve olası tüm izinsiz kullanımlarından direkt olarak kullanıcı sorumludur. Üyelik adı ve şifre kullanılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Üye/kullanıcı adı ve şifrenin kaybedilmesi, yetkisiz olarak 3. şahısların eline geçmesi veya güvenliği tehdit eden başka bir durumun ortaya çıkması halinde derhal site ve/veya Site Sahibine haber verilmesi gerekmektedir.
 4. Bilgilerin korunması: İdealkoç, web sitesinde yer alan tüm sayfaların gizliliği ve güvenliği için azami gayret göstermektedir. Sitede kayıtlı tüm verilerin gizliliğini, güvenliğini ve bütünlüğü için farklı uygulamalardan yararlanılmaktadır.
 5. Üçüncü kişilere ait siteler: Bu sitede, Site Sahibinin işletmediği veya işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletimi yapılan farklı alt ve üst siteler olabilir. Ayrıca, bunlara bağlantı/link/bilgi verilebilir. Site Sahibinin erişim sağlanan bu sitelerle ilgili olarak içerik, güvenlik, gizlilik politikaları ve iletişim konusunda herhangi bir garantisi veya özel bir taahhüdü bulunmamaktadır. Sorumluluk 3. kişilere ait sitelerde yazılı koşulara göre uygulanmaktadır. Bu sitelere ilişkin kişisel bilgilerden, içerikten, servislerden veya bu sitelerin gizlilik politikalarından Site Sahibi sorumlu tutulamaz.
 6. Site yardımcı programları: Sitenin bazı bölümlerinden yararlanabilmesi için yardımcı programlar kullanılması gerekebilir. Bu bölümlerden yararlanıldığı takdirde, yararlanma biçim ve kapsamıyla ilgili veriler, site veritabanına kaydedilebilir ve daha kolay yararlanabilmeniz için bazı “çerez”lerden faydalanılabilir. Bu çerezler aracılığıyla kullanıcıya bazı bilgiler gönderilebilir.

Kişisel verileriniz için vermiş olduğunuz izin, sizlere hizmet sunmak; hizmetlerimizin, üyelerin, üçüncü şahısların tanıtım faaliyetleri; hukuki gereklilikler vb. hallerde kullanma iznini de kapsar.

 Kişisel veriler

 • Ad, soyad, adres, IP bilgileri, e-mail adresi, telefon numarası gibi kişisel veriler Sitenin ziyaret edilmesi, kullanılması ya da herhangi bir bölümden yararlanılması için siteye girilmiş olabilir. Kullanıcı, siteye  kaydettiği tüm kişisel verilerinin Site Sahibine karşı gizliliğini yitirdiğini kabul etmiş sayılır. Kullanıcı, kişisel verilerini ve gönderdiği içerikleri diğer kullanıcı veya üçüncü kişilerle paylaşmayı seçerse, söz konusu bilgi ve içeriğin diğer kullanıcılara ve üçüncü kişilere karşı da gizliliğini yitirdiğini kabul etmiş sayılır.
 • Site Sahibi, kullanıcıların verdiği kişisel verileri, Siteye erişimin sağlanması, üye girişi, maksimum site güvenliği, kullanıcı alışkanlık, hareketlerin takibi, analizi, istatistik oluşturulması, iletişim, pazarlama, duyuru ve tanıtım yapılması gibi amaçlarla -kullanıcının açık rızasının almak üzere- mevzuata ve Kişisel Veri Politikası’na uygun olarak kullanabilir, işleyebilir, saklayabilir, yurt içindeki veya dışındaki üçüncü şahıslarla ise bu amaçlar doğrultusunda paylaşabilir, Site sahibi reklam, tanıtım, pazarlama ve benzeri faaliyetler kapsamında bu verileri kullanarak veri tabanında tasnif edebilir. Site Sahibi bu bağlamda, site aktivite ve hareketleri, erişim araçları ve browser bilgilerinden faydalanma hakkına sahiptir.
 • Kişisel Veriler ve verilerin işlenmesi karşısında haklar ile ilgili ayrıntılı bilgiye Site’de yayınlanan Aydınlatma Metni ve Kişisel Veri Politikası’ndan ulaşılabilir.
 • Özel Nitelikli Kişisel Veriler: Yasal süreçler haricinde Site Sahibi, herhangi bir şekilde ırk ve etnik kimlik, dini/siyasi/felsefi düşünce, fiziksel ya da ruhsal sağlık ve özelikler gibi bilgiler talep etmez. Bu bağlamda söz konusu bilgilerin verilmiş, kaydedilmiş veya ifşa edilmiş olması hususunda Site Sahibinin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Ticari iletişim: Site sahibi, kendi gönderdiğiniz/gönderttiğiniz ve ayrıca kaydetmiş/kaydettirmiş olduğunuz iletişim adresinize, e-mail veya ticari elektronik ileti gönderebilir. Ticari nitelikte olsun ya da olmasın, her türlü elektronik iletinin gönderimine izin/onay vermiş olarak kabul edilirsiniz. Ancak, vermiş olduğunuz izni/onayı iptal etme / reddetme hakkınız her zaman için bakidir. Ret talepleriniz en geç üç iş günü içinde işleme alınmaya başlanır.
 • Gizlilik ve güvenlik koşullarının ihlali: Site Sahibi, gizlilik ve güvenlik koşullarının ihlalini önlemek için gerekli önlemleri alır.Ancak ihlal durumunda, ihlal tam olsun veya olmasın, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme, haber vermeksizin kullanıcıların site ve hizmetlere erişimini dondurma, üyeliği iptal etme hakkını  saklı tutar. Bu kural, kullanıcı adına işlem yapan üçüncü bir kişi tarafından dolaylı ihlal veya ihlal girişimi olduğunda da geçerlidir.
 • Bilgi ve iletişim: Sorularınız için info@idealkoc.com üzerinden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Copy link
Powered by Social Snap