Bağlantılara atla

Naz Tezcan

Naz Tezcan

Naz Tezcan
Ekonomist
93 Hacettepe Üniversitesi, AnkaraNaz TezcanPaylaşımları
Naz Tezcan
Deneyimleri:

Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünü bitirdi. Öğrenciliği döneminde; Altay Group’ta Türkiye’de ilk defa pilotlar için lisans kaybı sigortasının uygulanması ve satışı aşamalarında çalıştı. Elementer branşlarda, uçak sahiplerinden taksi şoförlerine,  özel emeklilik ve sağlık poliçeleri için de çocuklu aileler, beyaz yakalılara farklı profillerde  müşterilerle çalıştı, poliçe satışı  yaptı.

1993-1995 yılları arasında Logo Yazılım’a Ticari ve ERP yazılım  satışı amacıyla Müşteri Temsilcisi olarak başladı. Daha sonra Büyük Müşteriler olarak adlandırılan kurumlara hizmet verdi. Onların satış ve satış sonrası süreçlerinden sorumlu oldu. Satış ve pazarlama konusunda pek çok eğitime katıldı.

1995-2001 yılında Logo Yazılım’dan ayrılarak, Logo Yazılım ürünlerinin satışı yanı sıra donanım ve firmalara özel çözümler sunan Tezcanlar Bilgisayar’ı kurdu. Bu dönemde pek çok resmi ve özel kuruma yazılım ve donanım çözümleri sundu. Özel projeler geliştirdi, üretim sahalarından, -eski/yeni- makinelerden sensorler ile veri toplayıp, bunları monitörleyen projeler yaptı. Firmalarda lojistik ve barkod sistemlerini kurdu.

2002- 2010  İnternetin kullanılmaya başlaması ile, B2C satış yapan bir web sitesi kurdu. Bu site üzerinden son kullanıcılara yönelik pazarlık ve satış sistemlerini geliştirdi.  Ekibi ile eğitim ve uygulama siteleri ile beraber çalışan satış sitelerini kurdu. Bu siteleri ve iş modelini sattıktan sonra serbest danışmanlık yaptı. Yalın Enstitü’de pek çok eğitime katıldı. Özellikle hizmet, satış, satış sonrası konuları olmak üzere, firmalara ve kurumlara projeler hazırladı. Servis sektöründe iş standardı üzerine çalışmalar yaptı.  Gayrimenkul proje geliştirme ve satış konusunda danışmanlık yaptı.

2010-2013 Logo Elektronik firmasında Alibaba.com Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü olarak çalışmaya başladı.  Türkiye’de alibaba.com için çalışan ekibin satış ve satış sonrası süreçlerini yönetti. CRM sistemlerini kurdu. Türkiye ekibinin bu süreçte pek çok uluslar arası ödül almasına katkı verdi. Performans takip sistemlerini kurdu. KOBİ’lere yönelik uluslar arası ticareti geliştirmek ve ihracat kapasitelerini arttırmak için ülke genelinde pek çok eğitim/seminer verdi. Başta TİM ve İTO olmak üzere, pek çok  ilin sanayi ve ticaret odası, üniversiteler ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla beraber projeler geliştirdi.

2013-2014 Logo Elektronik firmasındaki görevine Genel Müdür olarak devam etti. Logo Elektronik’ in yeni ürünü E- Fatura’yı çıkardı.  Bakanlık ile ilgili resmi süreçleri yürüttü. Ürünün gerekli uluslar arası standartları sağlayıp, belgelendirme süreçlerini tamamladı. Yeni ürünün satış ve pazarlama sistematiğini Yalın Satış Pazarlama ilkeleri ile kurdu.  Bankalar ve diğer IT firmaları ile işbirlikleri kurdu. Kendi müşterileri ve 3.parti firmalar için Call Center hizmeti verdi. Satış ve Satış sonrası süreçlerini yönetti. İnternet üzerinden veya yüzyüze yüzlerce eğitim planladı, yaptı, yönetti.  Satış ve pazarlama yanı sıra, insan kaynakları,  bilgi işlem sistemleri, mali işler,  sistemlerini kurdu, ilgili ekipleri yönetti. Karlılığı çok artan kurumun ortaklık yapısının değişmesi ile kendi kurduğu firmada çalışmaya devam etmek için ayrıldı.

2014 -2017 İdeal Kurumsal firmasında Satış ve süreçleri ile ilgili danışmanlık ve eğitim hizmeti vermeye başladı. Bu çalışmaların yanı sıra internet üzerinden kurumun yaptığı çalışmaları yönetebilecek  bir sistem üzerinde çalışıyor.

Copy link
Powered by Social Snap