Bağlantılara atla

Ece Usluel Sezen

Ece Usluel Sezen

Ece Usluel Sezen
Endüstri Yüksek Mühendisi
‘02 Bilkent 
Üniversitesi, AnkaraEce Usluel SezenPaylaşımları
Ece Usluel Sezen
Deneyimleri

Bilkent Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamlayarak Endüstri Mühendisi olan Sn. USLUEL SEZEN, 2002-2004 yılları arasında Üretim Mühendisliği Yüksek Lisansı, Makina, Malzeme ve Üretim Mühendisliği Fakültesi, The University of Nottingham, Nottingham, İngiltere, 2012 yılında –     Executive MBA, İşletme Fakültesi, Koç Üniversitesi eğitimini tamamlamıştır.

2004 – 2005 yılları arasında, Ford Otomotiv San.A.Ş. de, Montaj Bölümünde Üretim Mühendisi olarak çalıştı. Transit montaj hattindaki tum Endüstri muhendisligi ve hat dengeleme faaliyetlerinin yürütülmesi, 6000 proses icin zaman calismasi, Hat dengeleme, iscilik, verimlilik hesaplamalari, Kapasite ve iş analizleri,  Kalite cemberlerinin Koordinasyonu,     Ford Uretim Sistemi uygulamalari, Arac takip sisteminin kurulması ve uygulanmasi çalışmalarını üstlendi.

2005 – 2007 yılları arasında Ford Otomotiv San.A.Ş. de, Iscilik ve diger giderler maliyetlerinin iyileştirilmesi, BWS sisteminin gelistirilmesi (Budgeted Working Standards), Iscilik verimliligi kıyaslanması saglayan Uluslararası “Harbour Report” hazirlanmasi, Tum uretim alanlarinda gerçekleştirilen verimlilik iyileştirme faaliyetleri çalışmalarının koordinasyonu, Yatirim, harcama butcelerinin ve iscilik ile diger giderlerin uretimdeki tum bolumler icin koordinasyonu ve raporlanmasi ,  Fabrika müdürüne yonetici asistanligi yapilmasi, Ford Uretim Sistemi Liderlik modülünün sorumlusu olarak Endüstri Mühendisi görevine devam etti.

2007 yılı sonuna kadar arasında Ford Otomotiv San.A.Ş. de, Strateji planlama ve hedeflerin yayilimi koordinasyonu, Ford Üretim Sistemi uygulamalarinda karar verici ve uygulayici, Preshane, Kaynak, Boyahane, Montaj, Kalite Guvence, Uretim planlama, Bakim ve Takim Kalip Bölümlerinin Kaizen calismalarinin yönetimi, Ford Otosan tedarikcilerine yalin uretim destegi ve egitimlerinin verilmesi ve denetlenmesi, Iscilik ve diger giderler maliyetlerinin, calisan kadrolarinin ve tum fabrika yatirim bütçelerinin yonetimi ve optimizasyonu görevlerini üstlenerek Endüstri Mühendisliği Yöneciliği yaptı.

2007 – 2009 yılları arası M.A.N. Türkiye A.Ş. de, Yalın uretim Sistemi Uzmanlığı, 3 ayri transformasyon projesinin yönetimi, Uretim surec dokumantasyonu ve gorsellestirilmesi , Yerinde Kalite uzmanlığı görevlerini kapsayan Üretim Sistem Mühendisi olarak çalıştı.

2009 – 2010 yılları arası M.A.N. Türkiye A.Ş. de, 1300 kişinin çalıştığı uretim alanindaki Üretim Süreçlerinin Standardizasyonu projesi (17 çalışanı, 34 Üniversite son sınıf mühendislik öğrencileri, 21 universite ogrencisinden oluşan proje ekibi), Metot/ proses planlama, iyilestirme ve uygulama sorumluluklarını alarak Proje Müdürü görevini üstlendi.

2011 – 2012 yılları arasında ISG Sabiha Gökçen Havaalanı İşletmesinde, İşletme içi Yolcu / bagaj akış optimizasyonu, kaynak planlama, Yeni yatirimlar icin yatirim analizi ve yönetimi, Terminal ici ekipman bakım faaliyetlerinin koordinasyonu görevlerini yürüten Stratejik Planlama Uzmanı olarak çalıştı.

2012 – 2014 yılları arasında Arçelik A.Ş. de, 10 farklı marka ve 15 ten fazla yurtdışı şirketi ile 100den fazla ulkeye yapan grubun 5 yıllık Uzun Vadeli Stratejik Planlarının hazırlanmasını koordine etmek, Yeni pazar giriş stratejilerinin oluşturulması ve fizibilitelerinin yapılması, Pazar ve rekabet analizi, marka konumlandırma, fiyatlandırma, satış, yatırım senaryoları, işgücü planlama, imalat ve diğer fonksiyonlar da dahil olmak üzere gelen iş fırsatları için Proje Yönetimi, Diğer süregelen iyilestirme, ürün gelistirme vs. projelerine proje yonetim desteği vermek, Makroekonomik, sosyal ve sektör gelişmelerine (Ülke ve Pazar) dayalı analiz ve strateji geliştirme, Rakip takip ve analizi, Potansiyel sirket satinalma/birlesme imkanlarinin takibi ve analizi, Yeni is alanlarinin takibi ve analizi görevlerini kapsayan  Stratejik Planlama Kıdemli Uzmanı olarak görev aldı.

2014 yılında İdealkoç firmasına katılarak otomotiv ve tekstil sektörlerinde yeniden yapılanma ve dönüşüm projelerine danışmanlık ve eğitim hizmeti vermeye başladı.

Copy link
Powered by Social Snap