İstanbul: 0 (216) 706 02 13 – Bursa: 0 (224) 452 43 25 info@idealkoc.com
VSM Değer Akış Haritalama Hazırlarken

VSM hazırlarken dikkat edilecek hususlar nelerdir?

VSM, siparişten teslimata kadar çoğu sürecin iç içe geçtiği bir sistemde, müşteri nezdinde, üretilen değeri analiz etmek ve arttırmak için yapılan görsel bir araçtır. Ayrıca, detay bazlı süreç planlamak için değil makro seviyede sürekli akışı sağlamak için kullanılmaktadır. VSM hazırlarken dikkat edilecek hususlar çok önemlidir.

İlk VSM çalışmasında nispeten faydası yüksek başarması kolay bir ürün grubu ele alınmalıdır. Uygulama tüm ürün gruplarına makul bir sürede ve peyderpey yayılmalıdır. Kurum bazında alışılan davranışların değişikliğini gerektiren bu çalışmalarda katılımın en üst düzeyde ve eksiksiz olması gerekmektedir. Yapılan çalışmalar ve sağlanan başarı düzenli olarak paydaşlarla paylaşılarak projeye olan destek sürekli sağlanmalıdır.

 Danışmanlık faaliyetlerimiz için firmalara özel yerinde eğitim kataloglarımızı inceleyebilir veya ‘Değer Akışı Yönetimi – Value Stream Map’ linkine tıklayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için 0 216 706 02 13 no.lu telefondan bizi arayabilir veya info@idealkoc.com üzerinden bize mail ile ulaşabilirsiniz.

Ara