İstanbul: 0 (216) 706 02 13 – Bursa: 0 (224) 452 43 25 info@idealkoc.com
Business Excellence Ve Iş Mükemmelliği

Business Excellence – İş Mükemmelliği URGE Projesi Danışmanlık Faaliyetleri

Business Excellence (İş Mükemmelliği)

“T.C. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile yürütülen TAYSAD İş Mükemmelliği URGE (Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirilme) Projesi’nin 2020-2021 dönemi danışmanlık faaliyetleri -İş Mükemmelliği (Business Excellence) yolculuklarında rehberlik yapmayı hedefleyen- İdealkoç tarafından yürütülmeye başladı. 2014 yılında ilki gerçekleştirilen kümenin üçüncü dönem danışmanlık faaliyetleri Bursa, Kocaeli ve İzmir’de eş zamanlı olarak ilerliyor.

URGE Projesi

İdealkoç ekibi, URGE projesi kapsamında, firmalarda (Business Excellence) İş Mükemmelliği Dönüşümünü gerçekleştirmek üzere çalışmalara başladı. Sahada firmaların mevcut durumunu yerinde görüp, firmalar ile birlikte Değer Akış Haritalama çalışmaları uygulamaya geçiliyor.

Değer akış haritalama, değer akışındaki israfları yok ederek sürekli akış elde etmeyi amaçlamaktadır.  İdealkoç danışmanları ile uygulayıcılar; iş adımlarını tanımlayıp, israfların görülerek nedenlerinin ortaya çıkmasını ve israfların yok edildiği bir akışı oluşturma hedeflerine hızlı adımlarla ilerliyorlar.

 

TAYSAD işbirliği ile yapılan ve 12 firmanın katıldığı ‘Mevcut Durum Analizi ve Haritasının Oluşturulması’ ile başlayan danışmanlık faaliyetleri ise Gelecek Durum Analizi, Standartlaşma, 5S, Yerinde Kalite, Hoshin, SMED.. gibi konularda uygulamalı olarak ile devam edecek.

Business Excellence Yolculuğu

Amacımız URGE projeleri de dahil olmak üzere, İş Mükemmelliği yolculuklarında müşterilerimize rehberlik yapmaktır.

Hedefimiz eğitim, uygulama ve danışmanlık hizmetlerimizle sektör bağımsız olarak müşterilerimize katma değer yaratmaktır. Bu noktada, URGE projemize katılan tüm firmalarımıza ve danışmanlarımıza teşekkür ediyor; hedeflere ilerleyen yolda ve ‘İş Mükemmelliği’ yolculuklarında başarılarının devamını diliyoruz.

Ara