İstanbul: 0 (216) 706 02 13 – Bursa: 0 (224) 452 43 25 info@idealkoc.com
D6

DOSABSİAD’dan İş Mükemmelliği Ve Sürekli Gelişim Semineri

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) İş mükemmelliği ve Sürekli Gelişim Seminerine ev sahipliği yaptı.

BURSA – Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) ‘ İş mükemmelliği ve Sürekli Gelişim ’ seminerine ev sahipliği yaptı. DOSABSİAD üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen seminerin açılış konuşmasını yapan DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Moral, “En uygun koşullarda ve zamanda birim ürünü elde edebilmek, hem optimum verimlilik, hem de en uygun maliyeti yakalayabilmek açısından önemli” dedi.

DOSABSİAD, üyelerinin rekabet edebilirlik amacıyla düzenlediği seminerlerine ‘ İş mükemmelliği ve Sürekli Gelişim ’ konusuyla devam etti.

Temel Unsur Zaman

Seminerin açılışında konuşan Başkan Hasan Moral, “Hepimiz işletmelerimizde elbette bir kâr amacıyla çalışıyor, üretim yapıyor ve ticari faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bilhassa üretim, ekonomik faaliyetlerimiz içerisinde çok önemli bir yer tutuyor. Tabii ki, üretimin de en verimli şekilde olması ve prosesin tamamlanması gerekiyor. İşte buradaki temel unsurlardan birisi de zaman. En uygun koşullarda ve zamanda birim ürünü elde edebilmek, hem optimum verimlilik, hem de en uygun maliyeti yakalayabilmek açısından önemli” ifadelerini kullandı.

İdealKoç olarak, İstanbul ve Bursa’da faaliyet gösterdiklerini belirten İdealKoç Genel Müdürü Ömer Faruk Tezcan ise, “İdealKoç, insana saygı ve Sürekli Gelişim’ e dayalı Toyota iş yönetimi ve gelişim modelini uygulayarak şirketlerin cirolarını artırmak, sürekli ve sağlıklı büyümelerini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Otomotiv, tekstil, ağır sanayi, imalat sanayi ve tarım gibi üretim sektörlerinin yanı sıra, OSB’ler, TSO’lar, meslek birlikleri gibi hizmet sektörleri için etkin ve yararlı çözümler üretmekteyiz” şeklinde konuştu.

 

TOFAŞ olarak yalın üretim adına Word Class Manufacturing (WCM) sistemini uyguladıklarını söyleyen TOFAŞ Endüstriyel Operasyonlar Direktörü Akın Aydemir de, iş güvenliği ve kaliteyi ön planda tuttuklarını dile getirdi. TOFAŞ’ın aiş alanlarındaki ergonomiyi sürekli olarak iyileştiren bir kurum olduğunu da belirten Aydemir, iyileştirme uygulamaları hakkında bilgiler verdi.

Elvin Tekstil ile ilgili yalın yönetim süreçlerinden bahseden Elvin Tekstil Şirket Ortağı Osman Nuri Canik ise, “Yalın yönetim bizim için bir ihtiyaçtı. Gelecek nesillere bu kavramın aktarılması gerektiğini düşündük ve çalışmalarımıza başladık. Bugün dönüp baktığımızda oldukça faydalı bir yönetim şekli olduğunu görüyoruz” dedi.

Yaklaşık 3 saat süren ‘ DOSABSİAD Sürekli Gelişim ‘ seminerin ardından DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Moral, konuşmacılara teşekkür plaketi takdim etti.

Sürekli Gelişim içerikli diğer haberlerimizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ara